מימוש זכויות רפואיות

מימוש זכויות רפואיות באמצעות תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי הינו נושא מורכב ורחב היקף. למשרדנו ניסיון מוכח במימוש זכויות רפואיות של נפגעים מול המוסדות השונים.

בישראל קיים חוסר מודעות בולט לזכויות הרפואיות, או יותר נכון, לזכות לממשן במקרים בהם נקלע אדם למצב רפואי כתוצאה מתאונה בעבודה, מחלה וכיוצ"ב. כדי לוודא את הזכויות הרפואיות המגיעות לאדם ולממש אותן, נדרש סיוע של גורם המומחה בזכויות אלו ואשר יוכל לקדם את ענייניו של התובע. השאלה היא מי יהיה אותו גורם מומחה, האם חברה פרטית או שמא עורך דין ומהם ההבלים המהותיים הקיימים בין השניים?

מתי ימומשו זכויות רפואיות

מימוש זכויות רפואיות מתקיים בעקבות מצב רפואי אליו נקלע אדם, דוגמת מחלה קשה, נכות, תאונת עבודה, אובן כושר עבודה ועוד. מצבו הבריאותי של האדם משתנה, באופן זמני או לצמיתות והוא זכאי לתמיכה כספית שתאפשר לו להמשיך ולתפקד בנסיבות החדשות אליהן נקלע ובעקבות שינוי הסטטוס שלו. על פניו ההליך נשמע פשוט והגיוני אולם הדרך לקבל הכרה במצב הבריאותי החדש של אדם מלווה בבירוקרטיה, סחבת וקושי לקבל את המגיע לו מהרשויות או הגורמים שאמורים לשלם את הפיצוי הכספי. גורמים אלו הם המוסד לביטוח לאומי, קרנות פנסיה, מס הכנסה, חברות ביטוח וכדומה והם מערימים קשיים על המבוטח, עד לרגע קבלת הפיצוי הכספי המגיע לו על פי חוק, אם בכלל. לפיצוי הכספי יש משמעות רבה, מאחר והוא מאפשר לתובע לחיות חיים יותר נוחים, מאפשר לו לקבל סיוע רפואי או סיעודי ולשמור על רמת החיים שקדמה למחלה, תואנה או כל שינוי במצבו הבריאותי. רבים חווים תהליך מתיש, מייאש ומתסכל וכדי להתמודד עם ההליך הלא פשוט הזה ולהפגין עמידה איתנה ונחושה, חשוב שתהליך זה יבוצע בליווי גורם מקצועי שבידיו הידע והכלים להדריך ולכוון את המבוטח בנבכי הבירוקרטיה ולייצג אותו אל מול הוועדות השונות. מימוש זכויות רפואיות ע"י עורך דין

קיימות שתי אפשרויות לליווי מקצועי בתהליך מימוש זכויות רפואיות. האחת היא להיעזר בחברה פרטית המתמחה במימוש זכויות רפואיות. האפשרות השנייה היא לקבל סיוע של עורך דין, מומחה ובקיא בדיני ביטוח לאומי, כמו גם מוסדות אחרים ואשר יש לו נסיון מקצועי רב בתחום. רבים מתלבטים עם מי להתחיל לבצע את הליך מימוש הזכויות הרפואיות שלהם ובעזרת מי יהיה התהליך קצר יותר ומוצלח יותר.

מימוש זכויות רפואיות בליווי חברה פרטית

בחברות פרטיות המייצגות מבוטח ומסייעות לו לקבל את הפיצוי הכספי המגיע לו אנשי המקצוע הם בעלי נסיון אולם אינם עורכי דין. משמעות הדבר היא כי אותן חברות מסחריות לא יכולות לספק ייעוץ משפטי מאחר והדבר מנוגד לחוק, ואינם יכולים להשען על חוק ומשפט עקב חוסר בהשכלה רלוונטית. לא די בכך, מאחר המייצגים בחברה פרטית אינם  וערכי דין, הם מנועים לייצג את התובע ולעמוד לצידו בעת קיום וועדה רפואית, דווקא ברגעים בהם זקוק המבוטח לכל תמיכה אפשרית, מקצועית ומורלית.

נתון בולט נוסף המאפיין ליווי חברה פרטית בהליך מימוש זכויות רפואיות הוא העמלה הגבוהה במיוחד שהחברה נטלת לעצמה בגין השירות אותו היא מספקת. כלומר, יש לקחת בחשבון כי כל סכום אותו תקבלו, יופרש מנו נתח הגון לטובת החברה הפרטית. מומלץ מאד לקרוא בעיון את פרטי ההתקשרות וההסכם עם החברה הפרטית שתייצג אתכם, מאחר ורבות מהן מבטיחות לעצמן עמלה הנגזרת מסכום הברוטו אותו יקבל המבוטח בתום ההליך ולא מהסכום אותו יקבל בפועל. לעתים מדובר בהוצאה כה גבוהה, עד כי המבוטח נותר עם סכום זעום בידיו. ההמלצה החד משמעית היא לקרוא היטב ובעיון רב את כל סעיפי ההסכם, להבין את המשמעויות הטמונות בו לפני החתימה והתחלת התהליך.

מימוש זכויות רפואיות בליווי עורך דין

משמעות ליווי עורך דין נזיקי בהליך של מימוש זכויות רפואיות היא בראש ובראשונה קבלת ייצוג מקצועי והולם של גורם מוסמך אשר משמש כיועץ, מורה דרך ודובר בתהליך המורכב הזה. עורך דין המתמחה בתחום, יוכל להביא מנסיונו, להשען על פסקי דין למיניהם, תקדימים מהתחום, תוך הצגת פרוטוקול הנשען על מקרים דומים ופסקי דין מתחום הזכויות הרפואיות ומימושן.

עורך דין, בניגוד לנציגי חברה פרטית, רשאי לעמוד לצידו של התובע אל מול וועדות רפואיות, לייעץ לו בזמן אמת ולשמש לו עוגן מקצועי הולם. כמו, באפשרותו ל עורך דין לאסוף את המסמכים הרלוונטיים, לספק חומר רפואי נדרש, והיעזר בחוות דעת של רופאים מומחים ולהכין את התובע לתהליך בכלל ולמפגש בוועדה הרפואית, בפרט. במידה והדברים מגיעים לכדי ערעור, עורך הדין שליוה את התובע מתחילת התהליך, הוא זה שילווה אותו גם בבית הדין לעבודה. זאת בניגוד לחברה פרטית שלא יכולה להגיש ערעור ובכל מקרה, במידה והדברים יגיעו לידי כך, היא תמליץ לתובע לקבל ייצוג משפטי מעורך דין מוסמך, כך שהוצאות התובע במקרים כאלו יהיו רבות עוד יותר.

יש לציין כי עורך דין מחויב באתיקה מקצועית ובקוד סודיות, בנאמנות ללקוח וליווי שלו למען השגת הצדק. חברה פרטית אינה מחויבת, לא באתיקה מקצועית ולא בקוד סודיות.

משרד עורכי דין דוד אנג'ל ושות', עם מוניטין של שנים שנבנה בזכות התמחות במימוש זכויות רפואיות והצלחה רבה בתיקים, עם המסירות והליווי המקצועי והאנושי, מזמין אתכם להתרשם מהידע, מהנסיון, מהיכולות המוכחות וההצלחות הרבות שצבר המשרד במשך השנים.